O przydatności stomatologii estetycznej dyskutują jedynie ci, którzy nie mieli okazji skorzystać z dogodnych zabiegów wykonywanych w jej zakresie. Za tym pojęciem kryje się bowiem szereg czynności, które dokonywane są przez profesjonalnych stomatologów. To nie tylko wybielanie zębów i dbanie o brak przebarwień, lecz także kompleksowe leczenie szkliwa i uzupełnianie ubytków. Dlaczego stomatologia estetyczna jest tak istotna?

Różnorodność zabiegów

Zabiegi wykonywane przez stomatologów w ramach poprawy wyglądu uzębienia to przede wszystkim wybielanie, licówki, korygowanie kształtu zębów, czy uzupełnianie braków w jamie ustnej. Licówki porcelanowe oraz licówki kompozytowe wykorzystywane są najczęściej przez stomatologów, których pacjenci wymagają perfekcyjnego uśmiechu pozbawionego przebarwień. Uważa się, że licówki na zęby mają wszechstronne zastosowanie, a świadczy o tym przede wszystkim możliwość wykorzystywania ich podczas wybielania, korygowania kształtu zębów, czy ogólnej poprawie estetyki uśmiechu. Czas potrzebny na założenie koronki na zęby rozkłada się zazwyczaj na 2-3 wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Duże znaczenie dla zdrowia

Stomatologia estetyczna jest jednak bardzo ważna z punktu widzenia zdrowia szkliwa. To dzięki regularnym dbaniu o wygląd uśmiechu można zapobiegać rozwijaniu się próchnicy, a w ostateczności powstawaniu ubytków. Nawet jedna licówka może przyczynić się do wykrycia powstających infekcji. Korony zębowe przed założeniem wymagają pełnej kontroli stanu uzębienia, w wyniku której można wykryć poważne problemy. Im wcześniej przeprowadzone leczenie, tym lepiej dla kondycji zębów.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...