Przebarwienia szkliwa oraz choroby zębów to dolegliwości, które przychodzą z wiekiem. Ich powstawanie wiąże się z niewłaściwą higieną jamy ustnej, a także trybem życia. Uważa się, że najczęstszą przyczyną przebarwień są nawyki żywieniowe oraz nałóg tytoniowy. Gabinety stomatologiczne proponują obecnie dziesiątki zabiegów, które pomagają przywrócić zębom ich dawny wygląd. Szczególnie polecane przez specjalistów są licówki na zęby. Na czym polega ich fenomen i dlaczego są tak często stosowane?

Niezawodne licówki

Licówki to nic innego, jak specjalnie opracowane „nakładki” na zęby, które mają imitować szkliwo i poprawiać wygląd uśmiechu. Materiał, z którego wykonana jest licówka ma duże znaczenie dla użytkownika, ze względu na trwałość zabiegu oraz względy estetyczne. Licówki porcelanowe najlepiej imitują szkliwo, jednakże ich założenie wiąże się z trwałym posiadaniem ich na zębach, ze względu na skomplikowany proces szlifowania szkliwa, przygotowujący zęby do zabiegu. Licówki kompozytowe nie muszą być trwałe, jednakże ich wygląd różni się od naturalnego uśmiechu. Pacjent przed zabiegiem powinien dokładnie przemyśleć, na co się zdecydować.

Nie tylko wybielanie

Powodem do zakładania korony na zęby jest nie tylko ich wybielanie, lecz przede wszystkim korygowanie kształtu poszczególnych zębów i redukcja ubytków. Zarówno licówka kompozytowa, jak i korona porcelanowa doskonale spisują się jako korekta niedoskonałości szkliwa. Sam zabieg jest szczegółowo planowany przez stomatologa i zazwyczaj wymaga od 2 do 3 wizyt w gabinecie.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...