Choć wydawać by się mogło, że higienizacja wiąże się z dokładnym myciem zębów, to pojęcie te ma niewiele wspólnego z samodzielnym utrzymywaniem higieny jamy ustnej. Zabieg higienizacji wykonuje higienistka stomatologiczna w specjalnie przygotowanym gabinecie, gdyż poszczególne etapy leczenia wymagają użycia specjalistycznych narzędzi. Sam zabieg rekomenduje stomatologia estetyczna, ponieważ w wyniku jego regularnego wykonywania poprawia się ogólna kondycja szkliwa. Na czym on polega?

Najważniejszy element: kamień nazębny

Higienizacja to proces składający się z czterech elementów. Najważniejszą rolę w trakcie jego trwania odgrywa usuwanie kamienia nazębnego z powierzchni szkliwa. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kamień nazębny jest częstą przyczyną chorób w jamie ustnej oraz powoduje nieświeży oddech. Kamień na zębach usuwany jest za pomocą specjalnego urządzenia emitującego ultradźwięki. Ten etap higienizacji nazywany jest przez specjalistów skaling i nie jest bolesny dla pacjenta, który się jemu poddaje.

Nie tylko zdjęcie osadu

Kolejne etapy higienizacji mają zadbać o usunięcie drobin kamienia nazębnego oraz odpowiednie zabezpieczenie szkliwa przed powstawaniem szkodliwych złogów. Po skalingu wykonuje się piaskowanie zębów, czyli usuwanie zalegających drobin kamienia. Następnie pacjent zostaje poddany polerowaniu i lakierowaniu szkliwa. Wiele osób uważa, że sama higienizacja jest bardzo przyjemna, stąd z zabiegu korzysta coraz większa liczba pacjentów. Lepiej jest bowiem zapobiegać chorobom szkliwa, niż leczyć jest w często bolesny sposób.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...