Poddawanie się tradycyjnym zabiegom stomatologicznym jest dla wielu osób prawdziwym wyzwaniem. Kojarzenie leczenia jamy ustnej z bólem jest u nich tak silne, że odwlekają regularne wizyty u stomatologów i pozwalają na rozprzestrzenianie się chorób. Jednakże są przypadki, w których nawet najwięksi przeciwnicy stomatologii sami zgłaszają się z uciążliwym problemem. Chodzi przede wszystkim o usuwanie ósemek, które w nieprawidłowy sposób rozwijają się w szczęce dorosłej osoby. Gdzie szukać pomocy?

Zabieg, który może dotyczyć każdego

Chirurgia stomatologiczna obejmuje wiele zabiegów, wśród których najpopularniejszym jest chirurgiczne usuwanie ósemek. Problem może dotyczyć już nastolatków, ponieważ to właśnie wtedy rozpoczyna się wzrost tak zwanych zębów mądrości. Chirurg stomatolog dokładnie określa skalę problemu i zaleca odpowiednie leczenie. Często okazuje się, że konieczna będzie ekstrakcja zęba ze względu na znaczącą ingerencję jego wzrostu w układ pozostałych zębów.

Co w przypadku zlekceważenia problemu?

Są jednakże tacy pacjenci, którzy z powstającymi w jamie ustnej problemami nie zgłaszają się do stomatologa. Wyrastający ząb może powodować wiele nieodwracalnych zmian, dla których jedynym rozwiązaniem może okazać się ekstrakcja ósemki. Chirurgia szczękowa obejmuje podanie miejscowego znieczulenia, usunięcie zęba wraz z jego korzeniem oraz dokładne zaszycie powstałej rany. Często stomatolog proponuje także wizyty kontrolne, w wyniku których określa się stopień zagojenia dziąsła po zabiegu.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...